#znikaj {width:400px; height:300px; position:absolute; left:300px; top:20%; visibility:visible;} #przycisk {position:absolute; left:700px; top:20%; } Nowy rok szkolny 2016/2017 --->

Nowy rok szkolny 2016/2017

Dziś zabrzmiał pierwszy dzwonek tradycyjnie sygnalizujący koniec błogiego wakacyjnego odpoczynku i powrót do szkolnych obowiązków. Młodzież ZSGE, tak jak i wszyscy uczniowie w kraju, spotkała się ze swoimi wychowawcami i kolegami. O godz. 9.00 w  sali gimnastycznej pan dyrektor Janusz Kamiński  powitał licznie przybyłych na inaugurację gości, a wśród nich pana Arkadiusza Chmielewskiego - dyrektora Delegatury w Koninie Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Zaszczycili nas także swą obecnością reprezentanci duchowieństwa, władz miasta oraz wielu firm i instytucji współpracujących z ZSGE.

Pan dyrektor w swym wystąpieniu szczególnie podkreślał ważne relacje, jakie wiążą naszą szkołę z przedsiębiorstwami Konina i okolic, gdyż pozwala to na znakomitą realizację kształcenia zawodowego. Do grupy  firm współpracujących z ZSGE dołączyła w ostatnim czasie Smurfit Kappa.  

W czasie uroczystości minutą ciszy uczciliśmy rocznicę wybuchu II wojny światowej, a w części artystycznej swe umiejętności zaprezentowali członkowie szkolnej orkiestry dętej. Po  części wspólnej uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami.